25 lat minęło.......konferencja podsumowująca jubileusz działalności Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty

26 wrzesień 2017, 09:28 (wiek: 212 dni)

"25 lecie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty - nowe wyzwania i perspektywy w aspekcie współpracy transgranicznej " - pod takim tytułem odbyła się konferencja z okazji jubileuszu działalności Związku.

Za nami 25 lat efektywnej pracy na rzecz rozwoju lokalnych społeczności gmin zrzeszonych w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Dzięki zrealizowanym projektom wyposażyliśmy gminy członkowskie w sprzęt komputerowy, wyremontowaliśmy obiekty użyteczności publicznej, wybudowaliśmy i oznakowaliśmy infrastrukturę turystyczną, w tym kajakową i rowerową oraz zrealizowaliśmy trzeci pod względem wielkości w Polsce projekt wodno – kanalizacyjny.

Dysponując tak ogromnym i cennym potencjałem przyrodniczym, liczymy na nowe wyzwania i dalszy dynamiczny rozwój Dorzecza Parsęty.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili między innymi: Pani Anna Mieczkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Jacek Chrzanowski Prezes WFOŚiGW w Szczecinie, Pan Andrzej Kreft Dyrektor RZGW w Szczecinie, Pan Jan Sachs i Pan Jerzy Sarnowski z WFOŚiGW w Koszalinie oraz wójtowie, burmistrzowie, delegaci, partnerzy z Niemiec oraz instytucje współpracujące ze Związkiem.