„IX Międzynarodowy Rajd Rowerowy 2018. Polsko - Niemieckie Spotkania Integracyjne” - Relacja

21 wrzesień 2018, 15:23 (wiek: 1 lat)

Po raz dziewiąty Związek Miast i Gmina Dorzecza Parsęty w Karlinie był organizatorem Międzynarodowego Rajdu Rowerowego. Było nam niezmiernie miło gościć rowerzystów z naszego regionu. Miejsce startu i rozpoczęcie imprezy wyznaczone zostało, na parkingu przy Hali Sportowej w Karlinie „HOMANIT ARENA”.

Uroczystego otwarcia rajdu, dokonał Przewodniczącego Zarządu i jednocześnie Burmistrz Karlina, Pana Waldemar Miśko, po omówieniu trasy i warunków bezpieczeństwa, około godz. 11.45 pod eskortą wytrawnych rowerzystów z klubu rowerowego z Białogardu, wszyscy ruszyli na trasę. Pierwszy postój zaplanowany został na starym, nieistniejącym już przystanku kolejki wąskotorowej a obecnie miejscu przystankowym dla turystów, w Lisinach. Na pierwszym odcinku nie obyło się bez niespodzianek i potrzebna była pomoc przy wymianie opony. Na szczęście sprawny serwis załatwił kłopot od ręki. Po krótkim odpoczynku peleton ruszył dalej.

Trasa biegła urokliwymi miejscami i bez specjalnych trudności. Drugi z zaplanowanych postojów wyznaczony był w Pławęcinie, gdzie uczestnicy mieli możliwość odpoczynku.

Następnie wyjechali na ostatni etap do Rymania. Po dotarciu do miejsca zakwaterowania na uczestników czekał ciepły posiłek, po którym zorganizowano konkurencje sportowe. Wieczorem odbyło się uroczyste ognisko, quiz ekologiczny dla najmłodszych i rozdanie nagród dla uczestników wszystkich konkurencji.

W drugim dniu rajdu uczestnicy przejechali odcinek z Rymania do Karlina. W tym roku pogoda wpisała się idealnie w nastrój turystów, było pogodnie i bezwietrznie. Tradycyjnie w Gościnie można było posilić się ciepłym posiłkiem. Około godz. 15.00 wszyscy bezpiecznie dotarli do celu, jakim była Hala Sportowa w Karlinie. Po krótkim podziękowaniu i pożegnaniu uczestnicy rozjechali się do domów.

W rajdzie uczestniczyło 140 osób. Podczas dwóch dni uczestnicy rajdu poznawali urokliwą krainę Dorzecza Parsęty. Rajd miał na celu integrację środowiska turystycznego i propagowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, szczególnie cyklistom z Białogardu za bezpieczne pilotowanie grupy. Chcemy zachęcić Państwa do korzystania ze ścieżek rowerowych nie tylko podczas wyjazdów zorganizowanych, ale również indywidualnych.

Do zobaczenia na trasie !!

IX Międzynarodowy Rajd Rowerowy 2018. Polsko - Niemieckie Spotkania Integracyjne” odbył się dzięki dofinansowaniu projektu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)