Zaproszenie na 88. Polsko – Niemieckie Forum Przedsiębiorców pn. „Zatrudnianie przedsiębiorców – regulacje prawne na obszarze transgranicznym”

05 wrzesień 2019, 10:01 (wiek: 3 lat) Kategoria: Transgraniczna Sieć Centrów Usług i Doradztwa Euroregionu POMERANIA na lata 2009 - 2012

Centra Usługowo – Doradcze Euroregionu POMERANIA w Koszalinie i Karlinie pragną zaprosić Państwa do wzięcia udziału w :

88. Polsko – Niemieckim Forum Przedsiębiorców pn. „Zatrudnianie przedsiębiorców – regulacje prawne na obszarze transgranicznym”,

które odbędzie się 1 października 2019 r. w sali konferencyjnej HUDSON Bożena Jaremko przy ul. Połczyńskiej 18 w Koszalinie.

W związku z dużym zainteresowaniem tematem dot. zatrudniania cudzoziemców na obszarze transgranicznym, postanowiliśmy wyjść naprzeciw Państwa prośbom i zorganizować Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców ,podczas którego specjaliści z dziedziny zatrudnienia, kadr podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Będą to m.in. przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, AOK.

Podczas spotkania omówione zostaną przepisy regulujące kwestie przyjazdu i pobytu cudzoziemców na obszarze transgranicznym, podejmowania przez nich pracy, opodatkowania dochodów uzyskiwanych w Polsce przez cudzoziemców i za granicą przez Polaków (umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i krajowe przepisy podatkowe) oraz przepisy dotyczące koordynacji ubezpieczeń społecznych w Unii Europejskiej.

Uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi aktami prawnymi z zakresu zatrudniania cudzoziemców, zaprezentowane zostaną również zmiany, które przewiduje nowelizacja ustawy o cudzoziemcach w zakresie pobytu i zatrudniania cudzoziemców w Polsce.


Udział w Forum pozwoli na wyczerpujące poznanie i zgłębienie tematyki praktycznego
zastosowania wiedzy z tego zakresu. Jako organizatorzy wyrażamy głęboką nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością, wzbogacając czas przeznaczony do dyskusji o indywidualne doświadczenia.

W załączeniu przesyłamy program forum.

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do dnia 24.09.2019 r. drogą mailową na adres: cud@ko-pomerania.pl lub mb@parseta.org.pl

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji: Małgorzata Bochniak, tel. +48 94 311 35 49 lub e-mail: mb@parseta.org.pl Dorota Drozdowska , tel. +48 94 343 85 86 lub e-mail: cud@ko-pomeramia.pl Anna Wróblewska, tel.+48 94 343 85 86 lub e-mail: cud@ko-pomerania.pl