KONKURS NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ ZAJĘĆ ROZSTRZYGNIĘTY !!!!

11 grudzień 2015, 08:30 (wiek: 8 lat) Kategoria: Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży

W dniu 04 grudnia 2015 r. w Centrum Kształcenia Nauczycieli w Koszalinie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która wyłoniła laureatów konkursu na najlepszy scenariusz zajęć dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z wykorzystaniem elementów bioróżnorodności „Żyj, poznawaj, rozwijaj się – chroń bioróżnorodność” organizowanego w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Udział w konkursie wzięło 34 nauczycieli z terenu województwa zachodniopomorskiego!

Komisja kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce zajęła Pani Jolanta Grębowska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białogardzie za scenariusz pn. „Wiem, rozumiem, działam dla bioróżnorodności”

II miejsce zajęła Pani Iwona Szczepankowska z Zespołu Szkół we Wrzosowie za scenariusz pn. „Ścieżka dydaktyczna „Poznajemy dolinę Parsęty”

III miejsce zajęła Pani Małgorzata Krawczyk – Figlarz ze Szkoły Podstawowej w Barwicach za  scenariusz pn. „W   królestwie grzybów, czyli bliskie spotkanie z bioróżnorodnością”

IV miejsce zajęła Pani Aleksandra Wróbel-Bednarska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w  Kołobrzegu za scenariusz pn. „Rośliny związane ze środowiskiem wodnym”

Wyróżnienia otrzymały:
1. Pani Beata Sumińska ze  Szkoły Podstawowej w Karścinie za scenariusz pn. „Jesteśmy sobie potrzebni- słów kilka o bioróżnorodności”
2. Pani Anita Gardzioła z Zespołu Szkół w Grzmiącej  za scenariusz pn. „Ptaki wokół nas – zima”
3. Pani Katarzyna Skrzypkowiak ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim za scenariusz pn. „Kwaśne deszcze a bioróżnorodność”
4. Pani Elżbieta Niburska – Sitkiewicz z Zespołu Szkół w Grzmiącej  za scenariusz pn. „Rośliny naszych łąk”
5. Pani Lidia Piłkowska ze Szkoły Podstawowej w Karlinie za scenariusz pn. „ Chrońmy bioróżnorodność Dorzecza Parsęty i nie tylko”
6. Pani Jolanta Tkaczuk ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie za scenariusz pn. „Warstwowa budowa lasu – poznajemy rośliny i zwierzęta występujące w lesie”

Ponadto wybrano scenariusze, które mimo, iż nie zostały nagrodzone ukażą się w wydanym w ramach projektu podręczniku najlepszych praktyk. Są to następujące prace:

- „Zagrożenia i szanse przyrody na podstawie prezentacji 4 pory roku wokół lipy” – lekcja powtórzeniowa przed gimnazjum (pojęcia i zjawiska) - scenariusz napisany przez Panią Grażynę Ulikowską z Zespołu Szkół w Gościnie
- „W świecie pszczół”- scenariusz napisany przez Panią Urszulę Borek ze Szkoły Podstawowej w Daszewie
- „Nie pozwólmy, żeby dym zasłonił nam słońce”- scenariusz napisany przez Panią Agnieszkę Różańską – Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Daszewie
- „Muszle małż polskich plaż”- scenariusz napisany przez Panią Jolantę Kałucką z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu

Nagrodami w konkursie są :
- za zajęcie pierwszego miejsca – laptop
-  za zajęcie drugiego miejsca – tablet
- za zajęcie trzeciego miejsca –aparat fotograficzny
- za zajęcie czwartego miejsca - mikroskop
- dla osób wyróżnionych - podwójne bilety do Ogrodów „Hortulus” w Dobrzycy

Wręczenia nagród odbędzie się podczas konferencji w dniu 18 grudnia 2015r. O szczegółach wszyscy laureaci zostaną poinformowaniu telefonicznie.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE, A ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!