Wystawa fotografii „BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS”

18 luty 2016, 14:45 (wiek: 8 lat) Kategoria: Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży , Projekty Związku

Miło nam poinformować, że dodatkowo w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” zostaną zorganizowane wystawy fotografii laureatów konkursu „Bioróżnorodność wokół nas”.

Pierwsza wystawa odbędzie się w Gimnazjum nr 2 w Białogardzie przy ulicy Kościelnej 1. Nagrodzone i wyróżnione fotografie będzie można oglądać od 22 lutego 2016 r. do 09 marca 2016 r. w godz. od 9.00-14.00.

Tematyką konkursu była bioróżnorodność ekologiczna, którą można określić jako zróżnicowanie wszystkich żywych organizmów występujących na Ziemi. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

W składzie jury znalazły się osoby na co dzień zajmujące się fotografią: Andrzej Świrko (fotograf, podróżnik) Kazimierz Ratajczyk (fotograf, autor książek i albumów fotograficznych, redaktor naczelny Wydawnictwa REDA) oraz Bartosz Chrzanowski (fotograf, podróżnik, pasjonat fotografii ulicznej), którzy z ponad 1000 fotografii wyłonili zwycięzców konkursu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

 

Konkurs został zrealizowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.