Otwarcie Pracowni Bioróżnorodności utworzonej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

04 marzec 2016, 12:28 (wiek: 8 lat) Kategoria: Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży

W dniu 4 marca 2016 r. odbyło się oficjalne przekazanie uczniom Pracowni Bioróżnorodności w Szkole Podstawowej we Wrzosowie. Zanim to nastąpiło przedszkolaki z zerówki oraz uczniowie z klas I, II a i b oraz III wystąpili z programem artystycznym o tematyce ekologicznej. Po występie wręczone zostały nagrody za udział w szkolnym konkursie plastycznym ,,Przyroda polska" oraz „Maskotka ekologiczna".

Po uroczystym apelu uczniowie z młodszych klas otworzyli pracownię przecinając wstęgę. Dyrektor Szkoły Waldemar Pankiewicz zaprosił do zwiedzenia nowej klasy, która będzie służyć dzieciom od przedszkola do ostatniej klasy gimnazjum. Na ten historyczny dzień Piekarnia ,,Bravo" Wrzosowo przygotowała wspaniały tort z ozdobami przyrodniczymi.

W uroczystości uczestniczyli Wójt Gminy Dygowo Marek Zawadzki, p.o. Dyrektora Biura Monika Drabowicz, ksiądz parafii we Wrzosowie, rodzice nauczyciel oraz uczniowie. Każdy z zaproszonych gości otrzymał wykonany przez uczniów kotylion w kształcie liścia nawiązujący do ochrony przyrody.

Pracownie Bioróżnorodności są jednym z działań realizowanego projektu pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Informacje dostępne pod linkami:

http://www.zswrzosowo.strefa.pl/sedno.htm