Przystanie kajakowe nad jeziorami w Gminie Szczecinek już gotowe.

23 marzec 2022, 16:51 (wiek: 316 dni) Kategoria: Rozwój infrastruktury kajakowej na terenie Dorzecza Parsęty

Zakończyły się prace związane z budową przystani kajakowych nad jeziorem Wielimie w miejscowości Gwda Wielka oraz nad jeziorem Wierzchowo w miejscowości Stare Wierzchowo. W ramach projektu w miejscu gdzie znajduje się istniejący już pomost przy jeziorze Wielimie dla zwiększenia atrakcyjności i wzbogacenia oferty turystycznej wybudowano infrastrukturę dla chcących odpocząć kajakarzy, turystów oraz społeczności lokalnej. Powstały trzy wiaty turystyczne z miejscami do siedzenia i stołami, siedziska ze stołami zewnętrzne, grille zewnętrzne – 2szt, plac zabaw dla najmłodszych ze zjeżdżalniami i huśtawkami i mini ścianką wspinaczkową.

Podobna infrastruktura powstała również nad jeziorem Stare Wierzchowo. W tej lokalizacji oprócz wiat turystycznych, grilli i placu zabaw powstał okazały pomost, który jest wizytówką tego miejsca.

Przystanie są częścią projektu „Rozwój infrastruktury kajakowej na terenie Dorzecza Parsęty”. Dofinansowanie projektu w wysokości 4 734 247,48 zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych.