Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Zaproszenie na spotkanie online "Polsko-niemieckie spotkanie sieciowe dla stowarzyszeń" 24.11.2021

18 listopad 2021, 08:55 (wiek: 2 lat) Kategoria: Transgraniczna sieć Centrów Usługowo-Doradczych jako siła napędowa polsko-niemieckiej współpracy w Euroregionie Pomerania i Powiecie Märkisch-Oderland

Szanowni Państwo,

koordynatorzy projektu „Urząd wspiera wolontariat” z Powiatu Pomorza Przedniego-Greifswald wraz z Centrum Usługowo-Doradczym Euroregionu Pomerania w Greifswaldzie, organizują 24 listopada 2021 r. spotkanie online, na które chcielibyśmy serdecznie zaprosić niemieckie i polskie stowarzyszenia z Pomorza Przedniego-Greifswald i województwa zachodniopomorskiego.

W naszym powiecie Pomorze Przednie-Greifswald współpraca transgraniczna pomiędzy niemieckimi i polskimi stowarzyszeniami odgrywa ważną rolę ze względu na bliskość do granicy. Pandemia koronawirusa spowodowała, że kontakty między stowarzyszeniami były i są bardzo ograniczone. Chcielibyśmy pomóc stowarzyszeniom ożywić te kontakty i zachęcić do nawiązania nowej polsko-niemieckiej współpracy. Oczywistym jest, że realizacja współpracy transgranicznej wymaga także wsparcia finansowego. O takie wsparcie można się ubiegać składając wnioski w Funduszu Małych Projektów.

Podczas naszego spotkania zainteresowane współpracą stowarzyszenia będą miały możliwość poznania Funduszu Małych Projektów, stowarzyszeń, które prowadzą współpracę polsko-niemiecką, a także nawiązania nowych kontaktów.

 
Rejestracja na wydarzenie online odbywa się do 22 listopada 2021 r. za pośrednictwem linka:
 https://sbcud.net/events/polsko-niemieckie-spotkanie-sieciowe-dla-stowarzyszen-prowadzonych-na-zasadzie-wolontariatu/
Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji programu ZOOM (np. tłumaczenia), konieczne jest zainstalowanie
go na swoim sprzęcie https://zoom.us 
Spotkanie jest bezpłatne i będzie tłumaczone symultanicznie na język polski i niemiecki. 
23.11.2021 drogą mailową zostanie przesłany link do spotkania.

 

                                                                                                          Zapraszamy!