Dni Karlina

12 lipiec 2011, 09:25 (wiek: 13 lat)

Dni Karlina są przedsięwzięciem kulturalnym organizowanym na szeroką skalę, spotkaniem mieszkańców Karlina i mieszkańców z zaprzyjaźnionych Gmin Partnerskich: Dargun i Wolgast. Poprzez wspólną zabawę, taniec i śpiew, pracę a także wypoczynek pragniemy ukazać, że tylko mówimy inaczej, a myślimy i czujemy tak samo, tak samo odbieramy otaczające nas piękno. Impreza ta, to nie tylko wspaniała zabawa, czy doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej, ale także idealna wizytówka i budowanie wizerunku Polski i polskości.

16 lipca to impreza plenerowa odbywająca się na stadionie miejskim, która odbywa się pod hasłem „Tradycje, które łączą”. Swój udział w imprezie zapowiedzieli członkowie Klubu Miłośników Starej Motoryzacji z Kołobrzegu, BMW Klub Koszalin, członkowie Białogardzkiego Klubu motorowego Boruta MC Poland, który poprzez swój udział w imprezie pragnie popularyzować krwiodawstwo wśród społeczeństwa. Dodatkowo rozegrany zostanie turniej gmin partnerskich: Karlino – Dargun - Wolgast. Przyjmie on formę konkurencji sportowo – sprawnościowo – wiedzowych oraz festyn dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa podczas wakacji, przy współudziale policji, straży pożarnej, straży miejskiej, żandarmerii wojskowej.

Na zakończenie odbędzie się Koncert Królewskiej Orkiestry Symfonicznej z Wilanowa, z którą gościnnie zaśpiewa Bożena Harasimowicz oraz Jacek Silski.Orkiestra zagra najpiękniejsze utwory muzyki operetkowej, musicali oraz muzyki filmowej.

Orkiestra powstała w 2007 roku przy Pałacu Królewskim w Wilanowie. Cały zespół stanowi łącznie ponad 60 muzyków i jest to profesjonalna orkiestra, złożona z najzdolniejszych muzyków-absolwentów polskich Akademii Muzycznych. Z orkiestrą współpracują znani w Polsce dyrygenci, artyści, śpiewacy i aktorzy. W trakcie koncertu Orkiestra zaprosi nas w „Sentymentalną podróż po muzycznej Europie”, grając najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej. Udział w koncercie będzie zatem prawdziwą ucztą duchową dla wszystkich osób uczestniczących w koncercie.

Serdecznie zapraszamy


Pliki:
A2.jpg3.9 M