Przejrzysta strona BIP

06 kwiecień 2011, 09:19 (wiek: 11 lat)

Miasto Kołobrzeg zostało laureatem konkursu "Przejrzysta strona BIP" organizowanego przez MSWiA przy wsparciu Sputnik Software. Konkurs składał się z 3 etapów. W pierwszym etapie rozesłanych zostało 2809 ankiet do JST (jednostek samorządu terytorialnego): 2414 gmin, 65 miast na prawach powiatu, 314 powiatów, 16 województw.

Ankiety odesłało 1079 JST. W drugiej części wyłoniono 300 JST spełniających minimalny standard informacji dla "Przejrzystej strony BIP". W trzeciej części wyłoniono 10 laureatów oraz 15 wyróżnionych. Miasto Kołobrzeg znalazło się w TOP10, obok takich miast jak: Kraków, Rybnik ...

W dniu 05.04.2011 r. dyplom z rąk Tomasza Siemoniaka, Sekretarza Stanu w MSWiA odebrał Tomasz Kolasa.

BIP Miasta Kołobrzeg jest hostowany i prowadzony na platformie stworzonej przez ZMiGDP. Bardzo nam miło, że stworzone przez nas narzędzie pozwoliło osiągnąć tak dobry wynik w konkursie MSWIA. Dołożymy wszelkich starań aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność naszego produktu. Przy okazji zachęcamy Gminy członkowskie do korzystania z możliwości uruchamiania BIP-ów dla jednostek podległych oraz korzystania z dodatkowych funkcjonalności takich jak dostęp do statusów spraw, dostęp do ewidencji działalności gospodarczej poprzez BIP.