Wręczenie nagród laureatom konkursów „CZYSTA ZIEMIA” oraz „POWTÓRKA Z ODPADÓW”

09 listopad 2023, 13:05 (wiek: 114 dni) Kategoria: Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty

W dniu dzisiejszym, w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów plastycznych „CZYSTA ZIEMIA” oraz „POWTÓRKA Z ODPADÓW”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, a jego celem było promowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko naturalne oraz wyzwalanie emocjonalnego stosunku do świata przyrody, poprzez zwrócenie uwagi na problem rosnącej ilości odpadów produkowanych przez człowieka.

Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych w konkursach, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Czysta Ziemia” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych:

I miejsce Szymon Stawiszyński Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (gmina Grzmiąca)
II miejsce Adam Kubiak Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu (gmina Barwice)
III miejsce Julia Dąbrowska Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku

Wyróżnienia:
Maria Sędzik Szkoła Podstawowa nr 4 w Białogardzie
Lena Markowska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (gmina Grzmiąca)
Fabian Kuczyński Szkoła Podstawowa w Wierzkowie (gmina Szczecinek)
Wojciech Strojnowski Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie (gmina Dygowo)
Dawid Skwarek Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku
Oliwia Jakimiec Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku
Antonina Karczewska Szkoła Podstawowa w Karwinie (gmina Karlino)
Noemi Sobczak Szkoła Podstawowa w Karlinie

Konkurs „Powtórka z odpadów” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych:

I miejsce Jakub Rapita Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Redle (gmina Połczyn-Zdrój)
II miejsce Dominika Ciesielska Szkoła Podstawowa w Pieszczu (gmina Postomino)
III miejsce Amelia Materko Szkoła Podstawowa nr 5 w Białogardzie

Wyróżnienia:
Lena Szrajber Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Redle (gmina Połczyn-Zdrój)
Natan Buława Szkoła Podstawowa nr 5 w Białogardzie
Piotr Skrzyński Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju
Miłosz Siwiec Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku
Michalina Matyjek Szkoła Podstawowa w Jarosławcu (gmina Postomino)
Jakub Sewastynowicz Szkoła Podstawowa w Karwinie (gmina Karlino)
Arkadiusz Konder Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku
Franciszek Wyżykowski Szkoła Podstawowa w Karlinie

Konkurs był organizowany w ramach projektu “Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”,nr POIS.02.02.00-00-0002/16, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.2.