Piknik nad Odrą 07.-08.05.2011

11 maj 2011, 10:31 (wiek: 13 lat)

W dniach 07. – 08.05.2011 na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbył się Piknik nad Odrą – impreza promującą turystykę, rekreację i dobrą kuchnię w naszym regionie i nie tylko.

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty miał okazję już po raz kolejny uczestniczyć w Pikniku w ramach projektu "RAZEM lokalnie WIĘCEJ regionalnie - partnerstwa lokalne w turystyce narzędziem sukcesu zmian gospodarczych na poziomie lokalnym i wojewódzkim" prowadzonego przez Instytut Wspierania Turystyki.

W tym roku krajem partnerskim Pikniku zostały Niemcy, reprezentowane przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT).

Jubileusz Market Tour

Najważniejszą częścią Pikniku nad Odrą były Targi Turystyczne Market Tour. W tym roku odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja targów.

Stoiska targowe tworzyły dwie aleje z prezentacjami ofert turystycznych gmin i regionów Polski i Niemiec, biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych. Wśród wystawców obecni byli przedstawiciele, m.in. oceanarium w Stralsund, ogrodu zoologicznego Tierpark, parku narodowego Nationalpark-Zentrum Sassnitz z Niemiec.

Na targach gościł autokar Polskiej Organizacji Turystycznej promujący turystyczne atrakcje Polski. Odwiedzający otrzymywali broszury z najciekawszymi miejscami kraju, mapy poszczególnych regionów, a także informację o produktach turystycznych certyfikowanych przez Polską Organizację Turystyczną. W autokarze będzie można obejrzeć filmy promocyjne o atrakcjach turystycznych Polski oraz wziąć udziału w konkursach.

Sporą atrakcją dla zwiedzających był balon sportowy promujący polską kandydaturę w światowym konkursie Fundacji "New7Wonders" na 7 nowych cudów Natury. Polskim finalistą konkursu są Mazury, obok takich miejsc jak Wielka Rafa Koralowa, Wezuwiusza, Wielkiego Kanionu Kolorado.

Wielkie Gotowanie

Podobnie jak w latach poprzednich w centralnym punkcie imprezy ustawiony został wielki gar o pojemności 3.800 litrów, w którym przyrządzane jest 2.500 litrów potrawy. W sobotni poranek  kucharze Teatru Kulinarnego Krzysztofa Górskiego rozpoczęli kilkugodzinne Wielkie Gotowanie dla 10.000 osób.

Stoisko Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim zwiedzającym zależało na mapach turystycznych oraz przewodnikach kajakowych. Cieszymy się że mogliśmy być obecni na Pikniku nad Odrą. Za rok ponownie zapraszamy na nasze stoisko.


Zapraszamy do galerii.