Wizyta studyjna w Szwajcarii

26 listopad 2013, 11:45 (wiek: 9 lat) Kategoria: Działania infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty

W dniach od 12 do 17 listopada 2013 r. odbył się zorganizowany przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty wyjazd studyjny do Szwajcarii. W wizycie uczestniczyli przedstawiciele instytucji realizujących inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii w ramach projektu pn. „Działania infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska  w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty”.

Podstawowym celem wyjazdu była wymiana doświadczeń i promowanie wiedzy w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz nawiązanie kontaktów branżowych, zapoznanie uczestników z doświadczeniami i osiągnięciami na terenie Szwajcarii w tej dziedzinie.

Głównym punktem wizyty było uczestnictwo w konferencji poświęconej zmianom w energetyce i szukaniu najlepszych rozwiązań dla Europy i Szwajcarii w tym zakresie. Podczas konferencji odbyło się spotkanie z przedstawicielami partnera szwajcarskiego - Związku AEE- Agentur für Erneuerbare Energien und Energieeffizienz.

Dodatkowo uczestnicy wyjazdu zapoznali się z procesem produkcji paneli fotowoltaicznych w fabryce firmy „Meyer Burger” - światowego lidera w tym zakresie, zwiedzali stadion piłkarski klubu Young Boys Berno z jedną z największych na świecie instalacji fotowoltaicznych, obiekt „Umwelt Arena AG” prezentujący nowoczesne rozwiązania w OZE, odwiedzili elektrownię wodną „Wasserkraftwerk Lütschental” w Gminie Lütschental.
Powyższa wizyta odbyła się dzięki wsparciu Szwajcarii w ramach Szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Z galerią z wizyty zapoznać się można dzięki uprzejmości Pana Marcina Wilka na stronie: http://marcinwilk.blogspot.com/2013/11/wizyta-studyjna-w-szwajcarii-17112013r.html