Mija pierwszy rok utrzymania trwałości projektu

04 grudzień 2018, 08:54 (wiek: 202 dni) Kategoria: Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży

6 grudnia 2018 r. mija pierwszy rok utrzymania trwałości zrealizowanego projektu pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W ramach projektu zostały utworzone między innymi 22 Pracownie Bioróżnorodności, które zostały wyposażone w dębowe meble oraz wyposażenie o tematyce ekologicznej. Do każdej Pracowni została zakupiona tablica interaktywna, rzutnik oraz laptop.

W Pracowniach odbywają się zajęcia z przyrody i ekologii. Wszystkie Pracownie nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. W zajęciach organizowanych w utworzonych w ramach projektu Pracowniach, biorą udział również uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół.

Adresy szkół, które posiadają Pracownie Bioróżnorodności utworzone w ramach projektu:

  1. Gmina Bobolice
    Zespół Szkół w Dargini, Dargiń 47, 76-020 Bobolice
  2. Gmina Dygowo
    Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, Wrzosowo 55, 78-114 Wrzosowo
  3. Gmina Borne Sulinowo
    Szkoła Podstawowa im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Bolesława Chrobrego 25, 78-449 Borne Sulinowo
  4. Gmina Grzmiąca
    Zespół Szkół w Grzmiącej, ul. Sportowa 2, 78-450 Grzmiąca
  5. Gmina Tychowo
    Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicz, ul. Dworcowa 11, 78-220 Tychowo
  6. Gmina Sławoborze
    Zespół Szkół Publicznych nr 1 ul. Lipowa 19, 78-314 Sławoborze
  7. Gmina Ustronie Morskie
    Zespół Szkół w Ustroniu Morskim ul. Woj. Polskiego 8, 78-111 Ustronnie Morskie
  8. Gmina Kołobrzeg
    Zespół Szkół im. Mieszka I, Drzonowo 13, 78-133 Drzonowo
  9. Gmina Barwice
    Szkoła Podstawowa w Barwicach, ul. Pomorska 3, 78-460 Barwice,
  10. Gmina Rąbino
    Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza, Rąbino 57, 78-331 Rąbino,
  11. Gmina Biały Bór
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza, ul. Dworcowa 19, 78-425 Biały Bór
  12. Gmina Białogard
    Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, Rogowo 63, 78-200 Białogard
  13. Miasto Kołobrzeg
    Szkoła Podstawowa nr 4 im. I Armii Wojska Polskiego, ul. Kupiecka 1, 78-100 Kołobrzeg
  14. Miasto Szczecinek
    Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich, ul. Krakowska 1, 78- 400 Szczecinek
  15. Gmina Karlino
    Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty, ul. Traugutta 2, 78-230 Karlino
  16. Gmina Gościno
    Zespół szkół w Gościnie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Kościuszki 5, 78-120 Gościno
  17. Gmina Siemyśl
    Zespół szkół im. Noblistów Polskich, ul. Szkolna 10, 78-123 Siemyśl
  18. Gmina Rymań
    Szkoła podstawowa, ul. Szkolna 2, 78-125 Rymań
  19. Gmina Szczecinek
    Szkoła Podstawowa, Wierzchowo 40, 78-411 Szczecinek
  20. Gmina Biesiekierz
    Szkołą Podstawowa w Biesiekierzu, Biesiekierz 60, 76-039 Biesiekierz
  21. Gmina Połczyn Zdrój
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza, ul. Grunwaldzka 34, 78-320 Połczyn Zdrój
  22. Miasto Białogard
    Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Grunwaldzka 53, 78-200 Białogard