Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców pn. „Ekologiczna, gospodarcza i społeczna rola lasów w Euroregionie Pomerania”

26 listopad 2021, 10:38 (wiek: 3 lat) Kategoria: Transgraniczna sieć Centrów Usługowo-Doradczych jako siła napędowa polsko-niemieckiej współpracy w Euroregionie Pomerania i Powiecie Märkisch-Oderland

Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Karlinie wspólnie z biurem SBC (Service- und BeratungsCentrum) w Neubrandenburgu ma zaszczyt zaprosić Państwa na polsko-niemieckie Forum Przedsiębiorców pn.: „Ekologiczna, gospodarcza i społeczna rola lasów w Euroregionie Pomerania”, które odbędzie się online w dniu 7 grudnia br. w godz. 10.00-13.00.

Obszary leśne są naszym wspólnym dobrem i ostoją dzikiej zwierzyny. Kontakt z naturą ma ogromny wpływ na stan zdrowia i psychiki człowieka. Dlatego powinniśmy wspierać inicjatywy, zachęcające społeczeństwo do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu a szczególnie na terenach leśnych. Tego typu działaniom służy niniejsze Forum, na którym usłyszymy o bogactwie i potencjale lasów na obszarze przygranicznym Euroregionu POMERANIA oraz o sposobach zainteresowania mieszkańców naszego regionu do odwiedzania terenów leśnych.

W w/w Forum wezmą udział doświadczeni prelegenci z Polski oraz z Niemiec, zajmujący się tematyką lasów. Przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie zapoznają nas z aktualnymi innowacjami oraz problemami w leśnictwie a także przedstawią działania i akcje promocyjne, mające na celu zachęcenie społeczeństwa (mieszkańców, turystów) do spędzania czasu wolnego w lesie.
Pan Felix Adolphi reprezentujący Lasy Państwowe Meklemburgii -Pomorza Przedniego z Nadleśnictwa Neu Pudagla zapozna nas z leczniczymi funkcjami lasu oraz dobroczynnym wpływem natury na zdrowie.
Pani Magdalena Wróblewska z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego przedstawi ogólne informacje dotyczące projektów rozbudowy infrastruktury turystycznej oraz działań edukacyjnych przy udziale środków krajowych i unijnych w parkach Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Dowiemy się również o atrakcjach przyrodniczych i turystycznych Drawskiego Parku Krajobrazowego. Zróżnicowanie krajobrazu przyrodniczego Parku Natury Zalewu Szczecińskiego przedstawi Kierownik tego Parku- Pan Jochen Elberskirch.

W załączeniu znajdą Państwo program niniejszego Forum. Osoby zainteresowane w/w wydarzeniem, mogą zarejestrować się korzystając z poniższego linku:

www.sbcud.net/events/polsko-niemieckie-forum-przedsiebiorcow/

Forum odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM i będzie tłumaczone symultanicznie. Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji wydarzenia, konieczne jest zainstalowanie programu ZOOM na swoim urządzeniu https://zoom.us Udział w Forum Przedsiębiorców jest BEZPŁATNY. Zapraszamy do udziału.

Niniejsze przedsięwzięcie jest dofinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach projektu „Transgraniczna sieć Centrów Usługowo-Doradczych jako siła napędowa polsko-niemieckiej współpracy w Euroregionie Pomerania i Powiecie Märkisch-Oderland” w ramach Interreg VA.