Projekty Związku

Projekty Związku

Projekty zrealizowane i realizowane przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

lis08

Projekt „Budowa i zagospodarowanie ścieżek rowerowych na terenie Dorzecza Parsęty” zajął II miejsce w konkursie "Róża Promocji"

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że projekt pod nazwą „Budowa i zagospodarowanie ścieżek rowerowych na terenie Dorzecza Parsęty” realizowany przez Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zajął II miejsce w konkursie „Róża Promocji”. Konkurs „Róża promocji”, adresowany do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego, zorganizował Urząd...Czytaj dalej

paź14

Obowiązek prowadzenia zbiorów danych przestrzennych oraz EMUIA w formie cyfrowej

Dyrektywa unijna INSPIRE i ustawa z 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej nakłada na gminy, obowiązek przeorganizowania zbiorów danych przestrzennych (tzn. miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego jako zbiorów podstawowych oraz studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy jako zbiorów dodatkowych) z wersji analogowej do wersji elektronicznej (cyfrowej).

Daty zapewnienia dostępu do zbiorów danych przestrzennych, w tym wyszukiwania, przeglądania, pobierania, przekształcania i usług danych:

-...Czytaj dalej

wrz30

„PRZYRODO NIE ZNIKAJ! – promowanie bioróżnorodności i ochrony przyrody poprzez realizację programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży”

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie dziękuje wszystkim szkołom oraz uczniom, za czynny udział w warsztatach edukacyjnych w ramach kończącego się projektu pn.: „PRZYRODO NIE ZNIKAJ! – promowanie bioróżnorodności i ochrony przyrody poprzez realizację programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży”, który miał na celu zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska przyrodniczego, ochrony bioróżnorodności oraz Europejskiej Sieci Obszarów...Czytaj dalej

wrz30

Szkolenie z zakresu wdrażania procedur obsługi systemu ,,Wrota Parsęty II - usługi społeczeństwa informacyjnego na terenie dorzecza Parsęty"

W poprzednim tygodniu w sali konferencyjnej ZMiGDP w Karlinie odbyło się szkolenie dotyczące projektu „Wrota Parsęty II" - usługi społeczeństwa informacyjnego na terenie dorzecza Parsęty.

Główną część szkolenia stanowiły warsztaty, na których każdy uczestnik mógł zapoznać się z funkcjonalnością serwisu. Podczas warsztatów przedstawione zostały narzędzia zawarte w każdym z modułów tematycznych, które służą do samodzielnego wprowadzania danych przez użytkownika....Czytaj dalej

wrz25

Prace konserwacyjne w serwerowni ZMiGDP

W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w serwerowni ZMiGDP, informujemy, żę w dniach od 27.09 godz. 14.00 do  28.09 godz 14.00 będą niedostępne wszystkie usługi świadczone przez Związek w tym. BIPy, portale. Przepraszamy za utrudnienia.Czytaj dalej

cze20

Szkolenie w ramach projektu ,,Wrota Parsęty II - usługi społeczeństwa informacyjnego na terenie dorzecza Parsęty" z zakresu planowania przestrzennego

Dnia 19.06.2013 r. w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty odbyło się spotkanie w ramach projektu "Wrota Parsęty II - usługi społeczeństwa informacyjnego na terenie dorzecza Parsęty" dotyczące zagadnień związanych z planowania przestrzennym w gminach biorących udział w projekcie.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z najnowszą wersją Edytora XML za pomocą, którego tworzone będą teksty planu miejscowego w sposób umożliwiający wykorzystanie go do tworzenia wypisów w systemie informacji przestrzennej. Przedstawiony również został stnadard...Czytaj dalej

cze10

Wizyta Ambasadora Szwajcarii

W dniu 4 czerwca 2013 roku w Biurze Związku gościliśmy Ambasadora Szwajcarii w Polsce Pana Lukasa Beglingera wraz z żoną.

Wizyta związana była z realizacją przez Związek projektu pn. „Działania infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty”, KIK/48, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z  nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Podczas...Czytaj dalej

maj15

Formularze dla ePUAP

W związku z rosnącym zainteresowaniem platformą ePUAP, oraz z obowiązkiem składania deklaracji dot. Odpadów komunalnych, informujemy, że Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty udostępnia możliwość nieodpłatnego przygotowania „Deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi” na platformę ePUAP dla gmin członkowskich.

Zainteresowane Gminy prosimy o kontakt.

Na platformie ePUAP zostały już opublikowane przygotowane przez Związek formularze dla następujących gmin:

maj15

Artykuły na BIP-ie o dużej objętości

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, duży przyrost objętości plików publikowanych na BIP-ach udostępnianych przez Związek. Dlatego, też prosimy o zgłaszanie zamiaru publikacji artykułów, których łączna objętość załączników przekracza 1GB, celem ustalenia najlepszej metody ich publikacji.

Czytaj dalej

kwi23

Ścieżki rowerowe po nasypach kolejki wąskotorowej

Rozpoczął się nowy sezon rowerowy. Ładna pogoda skłania do wyjazdów w teren. W zeszłym roku Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty zakończył dużą inwestycję w infrastrukturę turystyczną budując na terenie gmin Gościno, Karlino, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl 57km ścieżki rowerowej.
Wzdłuż całej ścieżki powstały miejsca postojowe dla rowerzystów, wyposażone w ławy, stoły, zadaszenia. Ścieżka rowerowa biegnie po nasypach byłej kolejki wąskotorowej i omija główne drogi, dlatego jeździ się po niej bardzo bezpiecznie. Zasadniczymi i stałymi...Czytaj dalej

Wyświetlanie 181 do 190 z 226 aktualności