Projekty Związku

Projekty Związku

Projekty zrealizowane i realizowane przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

wrz25

Prace konserwacyjne w serwerowni ZMiGDP

W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w serwerowni ZMiGDP, informujemy, żę w dniach od 27.09 godz. 14.00 do  28.09 godz 14.00 będą niedostępne wszystkie usługi świadczone przez Związek w tym. BIPy, portale. Przepraszamy za utrudnienia.Czytaj dalej

cze20

Szkolenie w ramach projektu ,,Wrota Parsęty II - usługi społeczeństwa informacyjnego na terenie dorzecza Parsęty" z zakresu planowania przestrzennego

Dnia 19.06.2013 r. w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty odbyło się spotkanie w ramach projektu "Wrota Parsęty II - usługi społeczeństwa informacyjnego na terenie dorzecza Parsęty" dotyczące zagadnień związanych z planowania przestrzennym w gminach biorących udział w projekcie.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z najnowszą wersją Edytora XML za pomocą, którego tworzone będą teksty planu miejscowego w sposób umożliwiający wykorzystanie go do tworzenia wypisów w systemie informacji przestrzennej. Przedstawiony również został stnadard...Czytaj dalej

cze10

Wizyta Ambasadora Szwajcarii

W dniu 4 czerwca 2013 roku w Biurze Związku gościliśmy Ambasadora Szwajcarii w Polsce Pana Lukasa Beglingera wraz z żoną.

Wizyta związana była z realizacją przez Związek projektu pn. „Działania infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty”, KIK/48, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z  nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Podczas...Czytaj dalej

maj15

Formularze dla ePUAP

W związku z rosnącym zainteresowaniem platformą ePUAP, oraz z obowiązkiem składania deklaracji dot. Odpadów komunalnych, informujemy, że Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty udostępnia możliwość nieodpłatnego przygotowania „Deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi” na platformę ePUAP dla gmin członkowskich.

Zainteresowane Gminy prosimy o kontakt.

Na platformie ePUAP zostały już opublikowane przygotowane przez Związek formularze dla następujących gmin:

maj15

Artykuły na BIP-ie o dużej objętości

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, duży przyrost objętości plików publikowanych na BIP-ach udostępnianych przez Związek. Dlatego, też prosimy o zgłaszanie zamiaru publikacji artykułów, których łączna objętość załączników przekracza 1GB, celem ustalenia najlepszej metody ich publikacji.

Czytaj dalej

kwi23

Ścieżki rowerowe po nasypach kolejki wąskotorowej

Rozpoczął się nowy sezon rowerowy. Ładna pogoda skłania do wyjazdów w teren. W zeszłym roku Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty zakończył dużą inwestycję w infrastrukturę turystyczną budując na terenie gmin Gościno, Karlino, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl 57km ścieżki rowerowej.
Wzdłuż całej ścieżki powstały miejsca postojowe dla rowerzystów, wyposażone w ławy, stoły, zadaszenia. Ścieżka rowerowa biegnie po nasypach byłej kolejki wąskotorowej i omija główne drogi, dlatego jeździ się po niej bardzo bezpiecznie. Zasadniczymi i stałymi...Czytaj dalej

kwi22

Zakończenie działalności starego systemu BIP "KENTICO"

Informujemy,  że w związku z wygaśnięciem wsparcia technicznego dla starego systemu BIP „KENTICO” planowane jest zakończenie użytkowania tego systemu. Wszystkie dane zostaną zmigrowane do nowego systemu. Wszystkie jednostki korzystające z „KENTICO” proszone są o kontakt z Adamem Wojnicz (tel. 94 716 63 37 lub aw@parseta.org.pl) celem ustalenia terminu migracji. Planowany termin zakończenia działalności...Czytaj dalej

kwi12

Wizyta monitorująca-KIK/48

W dniach 08-09.04.2013 r. odbyła się wizyta monitorująca projekt pn. „Działania infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty”. Wizyta została zorganizowana przez Biuro Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Udział w niej wzięli:

  • Roland Python – z-ca Dyrektora Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
  • Krzysztof Kaczmarek – National Program Officer – Biuro Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy
  • Mariusz Kasprzyk – Dyrektor Departamentu Programów...Czytaj dalej

mar26

Wizyta monitorująca

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty informuje, że w dniach 08-09.04.2013 r. odbędzie się wizyta monitorująca w ramach projektu „Działania infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty”, KIK/48. W wizycie uczestniczyć będą m.in.:

  • Roland Python – Zastępca Dyrektora Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
  • Krzysztof Kaczmarek - National Program Office
  • Adolf Mirowski – ekspert z dziedziny odnawialnych źródeł energii

oraz przedstawiciele z Ministerstwa...Czytaj dalej

lut11

Spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gmin zrzeszonych w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” – I

W dniu 11.02.2013 odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące dalszej części realizacji projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gmin zrzeszonych w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” – I. Podczas spotkania zaprezentowano planowane do zakupu rodzaje komputerów, przedstawione dalsze plany działań oraz zasady dalszej współpracy.

 

Poniżej załączamy prezentację ze spotkania oraz ankietę dla...Czytaj dalej

Wyświetlanie 261 do 270 z 313 aktualności