Serwis internetowy e-gospodarka

Cel:

Udostępnienie serwisu gospodarczego biznesowi i inwestorom oraz stworzenie możliwości zaistnienia nowym firmom w Internecie.

Grupa docelowa:

  • nowo powstające podmioty gospodarcze,

  • firmy prowadzące działalność lub planujące podjęcie działalności na terenie miasta,

  • podmioty gospodarcze świadczące usługi na rzecz innych firm.

Powstaną następujące aplikacje informatyczne:

  • internetowy serwis gospodarczy,

  • interaktywna baza danych nowo powstających firm,

  • strony internetowe dla nowo powstających firm (wraz z adresami internetowymi domenie internetowej),

  • baza danych o podmiotach gospodarczych świadczących usługi na rzecz innych firm.

Zakłada się uruchomienie usług G2B (government to business) świadczonych przez urzędy dla firm terenu związku i jego okolic. Realizacja nowych zadań G2B w ramach tego etapu wiąże się także z „podzadaniem – serwis Internetowy e-urząd” niniejszego projektu i dotyczy uruchomienia nowych procedur administracyjnych on-line oraz serwisu gospodarczego wraz z internetowymi bazami danych.

W ramach serwisu e-gospodarka powstanie serwis informacyjny – internetowy serwis gospodarczy. Zawierać będzie moduły związane z działalnością, ze szczególnym uwzględnieniem nowo powstających firm rejestrujących działalność gospodarczą w urzędzie gminy. W szczególności grupą docelową dla serwisu e-gospodarka mają być nowo powstające firmy. Zakłada się, że każda nowo powstająca firma będzie mogła:

 • zostać zarejestrowana w interaktywnej, internetowej bazie danych – aby tego dokonać, konieczne będzie wypełnienie formularza elektronicznego. Formularz będzie można wypełnić przez Internet, a w przypadku braku łącza internetowego lub umiejętności korzystania z Internetu, przedsiębiorca będzie mógł liczyć na pomoc w PIAP. Wypełniony formularz elektroniczny po przejściu procedury sprawdzania (przez moderatora z PIAP) pozwoli na utworzenie wpisu w interaktywnej bazie danych o nowych firmach.

 • otrzymać stronę internetową („pierwsza strona WWW”) – firmy, które umieściły swoje dane w opisanej powyżej internetowej bazie danych, otrzymają od gminy swoją „pierwszą stronę WWW”. Zakłada się, że dostępnych będzie kilka szablonów graficznych oraz jeden zestaw informacyjny (głównie dane z bazy danych firm). Dane o swojej firmie będzie można zmienić poprzez zgłoszenie do administratora serwisu.

 • otrzymać adres internetowy w domenie parsęty – każda z firm umieszczonych w bazie danych nowo powstających firm, otrzyma adres internetowy w tej domenie. Zakłada się, że technicznie nie będą to poddomeny w domenie, a wirtualne aliasy pozwalające na przekierowanie do strony internetowej (np. analogicznie do domen zakładanych w ramach serwisu www.prv.pl) – „pierwszej strony WWW” lub strony na innym serwerze.

 • skorzystać z bazy danych – nie tylko nowo uruchamianych, ale i już istniejących – które świadczą usługi na rzecz innych firm, np. usługi rachunkowe, ochroniarskie, sprzątanie itp. Celem uruchomienia tej bazy jest wsparcie nowo powstających firm o informacje o usługach innych podmiotów gospodarczych, z których firma mogłaby skorzystać.

Ponadto uruchomiona zostanie baza danych firm – nie tylko nowo uruchamianych, ale i już istniejących – które świadczą usługi na rzecz innych firm, np. usługi rachunkowe, ochroniarskie, sprzątanie firm itp. Celem uruchomienia tej bazy jest wsparcie nowo powstających firm o informacje o usługach innych podmiotów gospodarczych, z których firma mogłaby skorzystać.

Szczegółowy zakres informacyjny serwisu e-gospodarka oraz wymagania funkcjonalne i techniczne będą stanowić załącznik do specyfikacji przetargowej na wykonanie serwisu.